Філарет зазначив, що приблизно 2/3 Московського Патріархату виступають за приєднання до Київського

Предстоятель Української Православної Церкви Київського патріархату Філарет заявляє, що 10 ієрархів УПЦ Московського патріархату підписали звернення до патріарха Варфоломія щодо надання Томосу на автокефалію українській церкві. Водночас публічно заявили про це лише двоє. Про це пише Українська правда.

На запитання, чому промовчали інші і чи покарає Москва тих, хто підтримав звернення, Філарет відповів: «А коли вже буде Томос, коли утвориться єдина Помісна Українська Церква, то боятися вже не буде кого. Вони будуть вільно приєднуватися і ми всі будемо складати одну Українську Православну Церкву».

Філарет зазначив, що за деякими спостереженнями, приблизно 2/3 Московського Патріархату виступають за приєднання до Київського.

Він також наголосив, що у випадку, якщо Україна не отримає Томос, це означатиме, що Москва перемогла Вселенського патріарха, і вона є найвпливовішою церквою.

«Але, як там не було, Київський Патріархат продовжить зростати. До нас будуть приєднуватися і з Автокефальної Церкви, і з Московського Патріархату, як це відбувається зараз. А прийде час – нас визнають. Не можуть не визнати одну з найбільших Церков у світі», – сказав патріарх.

Нагадаємо, 17 квітня 2018 року президент України Петро Порошенко зібрав лідерів парламентських фракцій і заявив, що звернеться до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням проголосити автономію Української помісної автокефальної церкви.

19 квітня Верховна Рада проголосувала за постанову щодо звернення президента до Вселенського патріарха Варфоломія про надання томосу про автокефалію Православної церкви в Україні.

22 квітня Порошенко заявив, що Вселенський Патріархат розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії Українській Православній Церкві.