ЗМІ пояснили, що потрібно робити, аби якнайдовше зберегти молодість
Учені пояснили, що потрібно робити, аби якнайдовше зберегти молодість

Медики підготували перелік 10 найшкідливіших звичок, які пришвидшують старіння людського організму.

Перша звичка – відмова від жиру в раціоні харчування. Чимало людей роблять це, стежачи за своєю фігурою, проте це може завдати шкоди як усьому організму, так і, зокрема, шкірі, оскільки вона почне швидше старіти.

Схожа звичка – відмова від цукру. Вживання солодкого у великій кількості шкідливо для організму, але ж душевна рівновага не менш важлива, ніж струнка фігура, а гарний настрій продовжує життя.

Ви здивуєтесь, але потягувати напої через соломинку – також увійшло до звичок, які пришвидшують старіння. Річ у тому, що ми потягуємо напій через соломинку, губи складаються трубочкою. Від цього навколо рота формуються зморшки. Такі ж зморшки формують і при курінні.

Спання на боці чи на животі – ще одна загроза, оскільки спання провокує ранню появу зморшок на щоках і підборідді. Якщо розглядати пози для сну з точки зору збереження молодості шкіри, то найкраща поза – на спині.

Крім того, дуже важливо стежити за поставою. Якщо цього не робити, то це може призвести до викривлення хребта – м’язи відчувають нерівномірну напругу, що спричиняє біль і втому.

Ультрафіолетові промені – головна причина передчасного старіння шкіри. У зв’язку з цим потрібно вибрати денний крем для обличчя з сонцезахисним фактором і користуватися ним навіть на вулиці похмура погода, оскільки хмари пропускають 80% ультрафіолетових променів, що потрапили в атмосферу.

Ще одна звичка, що провокує швидке старіння – зловживання обігрівом приміщень. При опалюванні приміщень повітря стає дуже сухим. Це відразу негативно позначається на волоссі і шкірі, які швидко втрачають вологу.

Також шкодить молодості занадто довгий перегляд телевізора. Наприклад, 1 година, витрачена на сидіння перед телевізором, скорочує життя приблизно на 22 хвилини.

Одні з найбільш шкідливих звичок – мало спати. Дорослим потрібно 7-8 годин сну на добу. Коли ми спимо менше, організм не встигає відновлюватися. Відповідно, це негативно позначається на зовнішності.

Стрес – ще один ворог молодості. Хронічний стрес завдає серйозної шкоди клітинам, порушуючи їх регенерацію. Організм швидше зношується і старіє. Щоб знизити рівень переживань у своєму житті, візьміть за правило все робити вчасно, а не чекати останнього терміну виконання роботи.