Найбільша демонстрація проходила у Варшаві

20 липня Сейм Польщі ухвалив суперечливий закон про Верховний суд, що спровокувало велелюдні акції протесту по всій країні. У Варшаві, Познані, Вроцлаві, Лодзі, Кракові, Щецині та в десятках інших міст люди вийшли на вулиці. Загалом в акціях участь взяли близько 100 тисяч громадян, повідомляє Wyborcza.

Найбільша демонстрація проходила у Варшаві. Мерія повідомила, що на вулицях зібралися близько 50 тисяч осіб. Поліція навела значно менші цифри – 14 тисяч.

Учасники демонстрацій по всій країні вимагали від президента країни Анджея Дуди ветувати ухвалений Сеймом закон, який передбачає звільнення усіх нинішніх суддів Верховного суду та призначення міністром юстиції виконувачів обов’язків на їхнє місце.

Законопроект ще має ухвалити Сенат (Верхня палата парламенту) 21 липня.

Згідно із пропонованою реформою, Верховний суд країни підпорядковуватиметься Міністерству юстиції. Глава Мін’юсту зможе самостійно призначати голів апеляційних та окружних судів, без консультацій з представниками органів правосуддя.

Також закон надає депутатам роль у виборі членів Національної судової ради – органу, який призначає суддів.

Прем’єр-міністр Польщі Беата Шидло заявила, що уряд продовжить судову реформу попри протести опозиції. Вона підкреслила, що зараз опозиція показує своє справжнє обличчя, намагаючись спровокувати анархію, агресію і протести на вулицях. Шидло також заявила, що уряд має бачення змін і він не зупиниться перед опозицією, яка «кричить і тупотить», а також перед «польськими та іноземними захисниками еліт».

Нагадаємо, акції біля польського Сейму в центрі Варшави не вщухають вже кілька днів. Опозиція погрожує, що мітинги проти судової реформи можуть перетворитися на польський Майдан.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ