в'язниця
Ходорковський і Навальний допомагатимуть політв’язням в РФ, зокрема, Савченко, Сенцову й Кольченку

Колишній глава ЮКОСу Михайло Ходорковський і російський активіст Олексій Навальний запустили програму допомоги політв’язням. Про це йдеться в їхньому зверненні на сайті «Право Захист».

Їхню підтримку, серед інших, отримають українці: підсудна Надія Савченко і вже засуджені Олег Сенцов та Олександр Кольченко.

«Кримінальне переслідування за політичними мотивами – це те, через що довелося пройти нам обом. Найважче переживання в цьому досвіді – усвідомлення гострої несправедливості, що відбувається, і відчаю від того, що тобі нічим не можна допомогти», – зізнаються російські опозиціонери.

«Відстоювати свою правоту під тиском налагодженої репресивної машини дуже важко. У цей час дуже важливо зберігати зв’язок з родиною, рідними, друзями, щоби не втрачати віру повернутися до нормального життя. Саме таку підтримку політв’язні не завжди можуть отримати: наприклад, сім’я не може собі дозволити витрати на дорогу до місця ув’язнення», – зазначають вони.

«Для разової допомоги в подібних ситуаціях ми запускаємо цей проект: обвинувачені за політично вмотивованими справами зможуть отримати одноразову матеріальну допомогу в розмірі 100 тисяч рублів», – заявляють Ходорковський та Навальний.

Вони сформували експертну раду, яка допомагатиме їм вибрати, кому допомагати. «Якщо ви або ваші близькі потрапили в біду за політичний активізм, відстоювання прав або прояв громадянської позиції, розкажіть нам про цю справу. Ми спробуємо допомогти», – закликають Ходорковський та Навальний.

Експертна рада складається з 24 осіб, зокрема, правозахисників, адвокатів, котрі займаються політичними справами, і журналістів, які пишуть на правозахисні теми. «Одержувачами підтримки з попередньо відібраних кандидатур стали ті, кого не менше 50% членів експертної ради визнали політв’язнями, гідними такої допомоги», – повідомляють Ходорковський і Навальний.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Північно-Кавказький військовий суд Ростова виніс вирок у справі кримчан Олега Сенцова та Олександра Кольченка. Їх визнано винними. 39-річного українського режисера Олега Сенцова засуджено до 20 років позбавлення волі. Олександру Кольченку суд призначив 10 років в’язниці.

Що стосується долі української льотчиці Надії Савченко, то її адвокат Марк Фейгін вважає, що російський суд призначить їй максимальне покарання – 25 років в’язниці.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ