Тріалог щодо візової лібералізації для України успішно завершився

Українці зможуть отримати право на безвізові поїздки до країн ЄС орієнтовно 11 червня. Про це у своєму мікроблозі у Twitter повідомив брюссельський кореспондент «Радіо Свобода» Рікард Йозвяк.

«Щодо України. Голосування під час пленарного засідання Європарламенту за візову лібералізацію – 6 квітня, європейські посли можуть підтримати 26 квітня. Підписання буде +/- 15 травня, набуття чинності – +/- 11 червня», – зазначив він.

Як відомо, тріалог щодо візової лібералізації для України успішно завершився.

Тим часом вже з 28 березня набув чинності безвізовий режим між Грузією та Європейським союзом. Зранку у вівторок, відзначаючи історичний характер події, першу безвізову поїздку розпочав прем’єр-міністр країни Гіоргі Квірікашвілі. Разом з групою студентів, викладачів, журналістів та членів уряду він вилетів з аеропорту Тбілісі до Афін.

«Це історичний день. Від сьогодні для наших громадян нарешті відкриті безвізові подорожі до шенгенських країн, країн ЄС. Це велике досягнення і дуже гарна можливість для громадян познайомитися з ЄС, краще зрозуміти його цінності», – сказав Квірікашвілі.

Після Афін делегація глави грузинського уряду прибуде до Брюсселя.

Як зазначає Грузия Online, міністр внутрішніх справ Грузії Георгій Мгебрішвілі у зв’язку з набуттям чинності безвізового режиму з ЄС, видав наказ, яким доручив службовцям всіх прикордонних КПП проводити детальну співбесіду з громадянами, які виїжджають з Грузії в країни Шенгенської зони. Прикордонники консультуватимуть громадян та перевірятимуть їхні документи на відповідність вимогам «шенгену».

Громадяни Грузії тепер мають право на на в’їзд до Шенгенської зони терміном до 90 днів за наявності біометричного паспорта.

Нагадаємо, Рада ЄС 27 лютого остаточно затвердила безвізовий режим для громадян Грузії.

1 березня у Брюсселі відбулася церемонія підписання рішення про скасування Європейським Союзом віз для громадян Грузії.

В Офіційному журналі ЄС рішення про запровадження «безвізу» для грузинів опублікували 8 березня, і, згідно з процедурою, воно набуло чинності за 20 днів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ