Науковці зазначають, що людство здатне взяти ситуацію під контроль і змінити її на краще

Уже вдруге вчені попереджають про глобальні загрози для людства. Вони наголошують: 1992 року їх не почули, тому понад 15 тисяч вчених зі 184 країн написали ще один попереджувальний лист, в якому назвали кроки, необхідні для попередження катастрофи. Про це інформує видання Рoliteka.

«Ми ставимо під загрозу наше майбутнє, не сприймаючи постійне швидке зростання населення як основний чинник багатьох екологічних та навіть суспільних загроз», – йдеться у листі.

Вчені зазначають, що людство здатне взяти ситуацію під контроль і змінити її на краще.

«Швидке глобальне зниження показників озоноруйнівних речовин демонструє, що ми можемо робити позитивні зміни, коли ми будемо діяти рішуче», – йдеться в листі.

Учені назвали кроки,  необхідні для того, щоб врятувати планету: використання відновлюваної енергії, зниження народжуваності, бережне використання природних багатств, споживання більшої кількості їжі на рослинній основі, припинення гонитви за матеріальними благами натомість раціональний розподіл їх у суспільстві, припинення браконьєрства, торгівлі людьми тощо.

«Цей рецепт був чітко сформульований провідними вченими світу 25 років тому, але в більшості випадків ми не звернули увагу на їхні попередження», – заявили вчені.

За їхніми словами, «незабаром буде надто пізно змінювати курс від нашої траєкторії невдачі, а час спливає».