Документ під назвою «На захист цінностей Ради Європи та її авторитету» підписали представники 19 держав

Делегати Парламентської асамблеї Ради Європи від 19 держав-членів Ради Європи підписали жорстку декларацію, в якій закликали припинити спроби повернути Росію у ПАРЄ. Про це повідомив у Фейсбуці глава делегації українського парламенту в ПАРЄ Володимир Ар’єв.

«У тексті висловлюється жаль через те, що певні сили в Раді Європи намагаються підірвати авторитет Асамблеї зокрема, і РЄ в цілому. Підписанти також заявляють, що спроба безумовно відновити делегацію РФ в правах вщент руйнує авторитет ПАРЄ і викличе ефект доміно в організації, та закликають зупинити цей сценарій», – написав Ар’єв.

Він також опублікував сам текст декларації під назвою «На захист цінностей Ради Європи та її авторитету».

«Будь-яка спроба відновити права Росії в Асамблеї без виконання нею резолюцій, ухвалених у відповідь на російську агресію в Україні, похитне інституційний авторитет ПАРЄ. Вона спричинить ефект доміно», – йдеться у документі.

«Делегати 20 держав ПАРЄ наголосили, що політичні і фінансові міркування не можуть підміняти принцип верховенства права. Ми закликаємо всіх членів асамблеї зробити все можливе, щоби зупинити цей сценарій, зберегти авторитет ПАРЄ і захистити наші спільні цінності», – наголошується у декларації.

Документ підписали представники Данії, Естонії, Грузії, Німеччини, Ірландії, Латвії, Литви, Люксембурга, Мальти, Молдови, Нідерландів, Польщі, Португалії, Румунії, Словенії, Іспанії, Швеції, Великобританії, України та Словаччини.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 13 грудня російський сенатор Алєксєй Пушков заявив, що російська делегація не повернеться до Парламентської асамблеї Ради Європи 2018 року.

Нагадаємо, що Росія була позбавлена ​​права голосу в ПАРЄ в квітні 2014 року.

У січні 2016 року РФ не подала заявку на підтвердження повноважень на 2016 рік, а влітку 2017 року заявила, що відмовляється платити внески в бюджет організації.

В кінці листопада генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд припустив імовірність скасування санкцій щодо делегації РФ під приводом того, що в іншому випадку громадяни Росії позбавляються доступу до захисту своїх прав в ЄСПЛ.