Майже половина респондентів не бачить жодної інстанції, яка б активно боролася з корупцією в Україні

Фонд «Демократичні ініціативи» ім.Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з’ясували, чи задоволені українці боротьбою з корупцією в Україні. 

Як свідчать результати опитування, переважна більшість українців – 80% – вважає боротьбу з корупцією в країні неуспішною, причому 46% – характеризують її як повністю провальну. Також громдяни України не бачать жодної інтсанції, яка б насправді намагалась подолати корупцію в державі.

Успішність в боротьбі з корупцією бачать 15% респондентів, причому тільки 2,5% оцінюють цю боротьбу як повністю успішну.

43% опитаних соціологами українців не бачать жодної інстанції, яка б активно боролася з корупцією в Україні. Решта населення активних борців з корупцією бачить в ЗМІ, журналістах (26%), Національному антикорупційному бюро (24%), антикорупційних громадських організаціях (21%), самому населенні (12%), країнах Заходу (11%).

Серед державних інститутів, призначених боротися з корупцією, краще за інших, на думку респондентів, виглядають тільки Спеціалізована антикорупційна прокуратура (10%) і Національне агентство запобігання корупції (9%).

Серед державних інституцій, призначених боротися з корупцією, відносно кращими, на думку населення, видаються  лише  Спеціалізована антикорупційна прокуратура (10%) та Національна агенція запобігання корупції (9%). І зовсім не бачать як «борців з корупцією» такі державні інституції, як  Генеральна прокуратура (5%), СБУ (6%), поліція (3%), суди (2%),  Президент (3%), уряд, міністерства (2%), Верховна Рада (1%), влада на місцях (2%).

Громадяни готові довірити формування антикорупційного суду двом інстанціям – представникам антикорупційних громадських організацій (42%) та експертам із західних країн (41%). Значно менше готові доручити цю справу депутатам  Верховної Ради (10%), суддям від органів судового самоврядування (10%), представникам Президента (6%).

Крім того, більше половини опитаних українців (54%) вважають, що в країні слід законодавчо дозволити використання методу провокації хабара, не згодні з цим – 26% респондентів.

Дослідження проводилося з 15 по 19 грудня 2017 року в усіх регіонах України за винятком Криму і окупованих територій Донецької і Луганської областей.