В Україні волонтери беруть активну участь в організації допомоги українським військовослужбовцям на Донбасі, а також переселенцям і жертвам війни

5 грудня у світі відзначають Міжнародний день добровольців в ім’я економічного та соціального розвитку. Свято заснувала Генеральна Асамблея ООН у 1985 році, повідомляє Прямий.

ООН закликала держави здійснити заходи з метою підвищення поінформованості про важливий внесок служби добровольців і тим самим спонукати ще більше людей в усіх сферах діяльності пропонувати свої послуги як добровольців і на батьківщині, і за кордоном.

В Україні волонтерський рух почався в 1990-х роках, а офіційно його визнали 10 грудня 2003-го, згідно з постановою Кабміну.

Волонтери беруть активну участь в організації допомоги українським військовослужбовцям на Донбасі, а також переселенцям і жертвам війни на сході України. Вони займаються поставками, зокрема медикаментів, одягу та взуття солдатам, допомагають армії з продуктами, технікою (включаючи автомобільну) та її ремонтом.