мобілізація
26,8 тисяч осіб ухилилися від мобілізації під час шостої хвилі

Під час шостої черги часткової мобілізації від проходження військової служби у Збройних силах України ухилилися 26,8 тисяч осіб. Про це на брифінгу заявив заступник начальника мобілізаційного відділу мобілізаційного управління Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу ЗСУ, полковник Олександр Правдивець, передає УНІАН.

Представник Генштабу повідомив про основні об’єктивні проблеми, які перешкоджали повному виконанню заходів з мобілізації. Він підкреслив, що мова йде про «випадки ухилення громадян від призову на військову службу шляхом невідкривання дверей квартир при оповіщенні, переїзду в інші міста для проживання та за кордон, звільнення з роботи та ін. Кількість таких громадян, які після сповіщення не прибували у військові комісаріати, склала 50-55%. Внаслідок цього виявлено ухильників від мобілізації в кількості 26 тисяч 800 осіб”.

Також Правдивець заявив про незадовільні показники придатності громадян до військової служби після проходження медичних комісій. За його словами, середній показник таких осіб за результатами шостої черги часткової мобілізації становить 61%. Крім того, він відзначив зменшення кількості добровольців, які самостійно або після отримання повістки свідомо прибули у військові комісаріати. Таких осіб було 2,5 тисячі.

Правдивець також додав, що на сьогоднішній день за фактами ухилення від призову військовими комісаріатами відкрито 5 тисяч 811 адміністративних проваджень, за результатами яких громадяни були притягнуті до адміністративної відповідальності. Також було порушено майже 1,5 тисячі кримінальних справ за ст. 336 Кримінального кодексу України (ухилення від призову за мобілізацією).

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у Генштабі не виключають і сьомої, і восьмої, і дев’ятої хвиль мобілізації

Читайте: Військкомати виконують план мобілізації, погрожуючи внесенням у вигаданий список

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ