60% російськомовних акаунтів Twitter виявились ботами

60% усіх російськомовних облікових записів у соціальній мережі Twitter мають вигляд автоматизованих, тобто ботів. Про це свідчить доповідь Центру передового досвіду НАТО з питань стратегічних комунікацій (NATO Strategic Communications Centre of Excellence), передає Голос Америки.

«Російськомовні боти створюють приблизно 70% усіх російських повідомлень про НАТО у країнах Балтії та Польщі. Загалом 60% активних російськомовних облікових записів мають вигляд автоматизованих. Для порівняння 39% англомовних облікових записів є ботами», – ідеться у документі.

Дослідження під назвою Robotrolling відзначає, що його висновки базуються на аналізі твітів, що стосувались НАТО у країнах Балтії та Польщі.

https://twitter.com/STRATCOMCOE/status/934065068970512384

«Ця добірка не є репрезентативною щодо Twitter загалом. Висновки можуть бути іншими у випадку інших медіа платформ», – підкреслили автори доповіді.

Також зазначено, що політичні сили активно використовують боти у соцмережах для маніпуляцій громадською думкою з питань регіональної геополітики.

«Згідно з нашими оцінками, на такі облікові записи припадає від 5 до 15 відсотків усієї активності щодо присутності НАТО у Латвії та Естонії з березня по липень 2017 року. Згенеровані ботами повідомлення мають відмінності залежно від того, на яку аудиторію вони націлені. Повідомлення, націлені на західного споживача, наголошують, що масштаби російських навчань менші за операції НАТО. Повідомлення, націлені на внутрішню аудиторію, рідко згадують російські навчання», – наголошується в документі.

Читайте: Twitter-Україна закликає Apple і Google створити емодзі з борщем