російський дисидент
Іонова чотири рази притягали до адміністративної відповідальності за участь у мітингах

75-річний пенсіонер Владімір Іонов, звинувачуваний у кількаразових порушеннях правил проведення мітингів у Москві, таємно виїхав з Росії до України. Таке повідомлення Міністерства внутрішніх справ РФ отримав Преображенський суд Москви, повідомляє РІА Новости.

Раніше суд ухвалив постанову про примусовий привід звинувачуваного до суду, але знайти його за місцем проживання пристави не змогли.

«На даний час перебуває в місті Харкові (Україна), куди він таємно виїхав. У зв’язку з цим доставити його до суду неможливо», – оголосила прокурор довідку з центру «Э» МВС РФ.

Адвокат заявила, що не знає про місце перебування підзахисного.

Іонов – другий звинувачуваний за статтею Кримінального кодексу РФ, яка передбачає реальне позбавлення волі за кількаразове порушення правил проведення мітингів. Максимальна санкція статті передбачає позбавлення волі на термін до 5 років.

Раніше Басманний суд Москви за аналогічним звинуваченням засудив іншого громадського активіста до 3 років ув’язнення в колонії.

За даними слідства, Іонов уже чотири рази притягався до адміністративної відповідальності – його звинувачують в участі у двох січневих, березневому й травневому мітингах.

Першим порушенням пенсіонера слідство вважає «публічне висловлення думки в складі групи осіб із плакатами, транспарантами й іншими засобами агітації на Манежній площі».

Вдруге він узяв участь у «колективному пікетуванні» також на Манежній площі разом зі ще майже десятком людей. Як стверджує прокурор, він привертав увагу перехожих «гаслами тематичного змісту».

Втретє пенсіонер «попався» з плакатом, який закликав до зміни влади, уже на Пушкінській площі у столиці РФ.

Загальна сума штрафів за адміністративними справами сягнула 320 тисяч рублів. Порушити кримінальну справу поліція вирішила після того, як Іонов узяв участь у мітингу поблизу СІЗО «Матросская тишина».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, політичний притулок в Україні отримав політв’язень і блогер з РФ Дмітрій Шипілов.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ