Найчастіше українську національну ідентичність декларують молоді люди у віці від 18 до 24 років

Кількість громадян України, які вважають себе українцями за національністю, становить 90,6% населення. Про це свідчать результати великого соцопитування, проведеного провідними соціологічними центрами країни (КМІС, «Рейтинг», SOCIS, Центру ім. Разумкова). Про це пише Дзеркало тижня.

Згідно з даними дослідження, росіянами за національністю вважають себе лише 6,3%. Представниками інших національностей – лише 2,7% громадян.

При цьому, найчастіше українську національну ідентичність декларують молоді люди у віці від 18 до 24 років.

Автори дослідження констатують, що кількість людей, які задекларували українську національну ідентичність, радикально збільшилася.

«Для порівняння слід навести дані про національний склад населення України згідно з переписами населення 1989-го і 2001-го років: українці – 72,7 і 77,8%, відповідно росіяни – 22,1 і 17,3%, інші – 5,2 і 4,9%», – йдеться в статті.

За словами експертів, на сьогоднішню національну структуру населення України вплинули анексія Криму та окупація значної частини Донбасу – регіонів з традиційно високим відсотком етнічних росіян і представників інших національних груп. Проте, різке зменшення кількості людей, які цьогоріч задекларували російську чи іншу національну ідентичність, відбулося не лише за рахунок окупації етнічно неукраїнських територій, оскільки на окупованих територіях залишилися не лише росіяни, але й багато українців.

Соціологічне опитування провели в березні 2017-го року. У ньому взяли участь 14 тисяч респондентів, по 500 в кожній області, а в Києві, Харківській та Одеській областях – по 1 тисячі. Області, крім названих, були об’єднані у великі регіони, щоби знизити похибку опитування.