79% громадян РФ переконані, що інцидент у Керченській протоці був спланованою провокацією з боку української влади

Переважна більшість громадян РФ – 87% – знають про інцидент в Керченській протоці, коли були атаковані українські кораблі. Причому 93% з них підтримують дії російських військових. Про це свідчать результати опитування Всеросійського центру вивчення громадської думки.

«Абсолютна більшість опитаних (93%) вважають затримання російськими прикордонниками проходу українських судів правильним», – зазначають російські соціологи.

Повідомляється, що 79% росіян переконані, що інцидент був спланованою провокацією з боку української влади.

Також в дослідженні вказується, що ще 30% вважають, що головною метою «провокації» було утримання влади в руках Петра Порошенка перед майбутніми виборами в Україні.

«Кожен п’ятий (19%) вважає, що провокація була здійснена спеціально для розв’язання війни між Росією і Україною або для створення чергового приводу, щоби звинуватити Росію в агресії (17%)», – свідчать результати опитування.

Водночас лише 7% росіян вважають, що українська влада не намагалася спровокувати конфліктну ситуацію.

Також соціологи уточнюють, що 43% громадян РФ впевнені, що в майбутньому Росія і Україна відновлять дружні, союзницькі відносини або хоча б нормалізують їх (34%). Лише 16% росіян вважають малоймовірним сценарій погіршення відносин між Україною і РФ.

Як відомо, вранці 25 листопада українські малі броньовані артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь», а також рейдовий буксир «Яни Капу» здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполя. Поблизу Керченської протоки їх перехопили чотири прикордонні кораблі РФ, хоча, за даними ВМС України, про перехід корабельної групи російську сторону повідомили заздалегідь.

Наразі захоплені Росією в Азовському морі українські малі броньовані катери пришвартовані неподалік причальної стінки в акваторії Генмола в окупованій Керчі.

Читайте: ГПУ зробила відеореконструкцію нападу Росії в Керченській протоці