Для майбутніх студентів працюватимуть освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна»

Міністерство освіти опублікувало інструкцію з порадами, як вступити до ВНЗ на території України, не маючи українських документів про повну середню освіту та сертифікатів ЗНО.

Згідно з документом, учні кримських шкіл, які бажають продовжити навчання в Україні, могли дистанційно вчитися в українській школі та отримати документ про освіту державного зразка.

З ним вони можуть скласти ЗНО та долучитися до вступної кампанії за стандартною процедурою, яку проходять українські випускники.

Якщо абітурієнт з окупованого Криму закінчив українську школу екстерном, має документ про середню освіту, склав ЗНО в Україні, але має низькі бали – може вступати без сертифікату ЗНО через освітні центри «Крим-Україна».

Якщо у школяра немає документа про повну середню освіту, але він хоче навчатися у ВНЗ в Україні – може скористатися спрощеною процедурою через ті ж освітні центри «Крим-Україна». На базі центрів він муситиме скласти два іспити державної підсумкової атестації – українську мову та історію України. Осередки «Крим-Україна» працюватимуть із 19 червня до 30 вересня 2017 року.

Крім того, вступ за спрощеною процедурою для абітурієнтів з Криму за кошти державного бюджету передбачений лише для 12 вишів у межах встановлених квот – не більше 20% від максимального (загального) обсягу держзамовлення.

Абітурієнти з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, які мають документ про середню освіту, склали ЗНО в Україні, але отримали низькі бали, за аналогією до кримців, можуть вступати без сертифікату ЗНО через освітні центри «Донбас-Україна». На базі центрів вони так само складатимуть два іспити – українську мову та історію України.

Осередки «Донбас-Україна» так само працюватимуть із 19 червня до 30 вересня 2017 року. Всі, хто вступає через ці освітні центри, беруть участь у загальному конкурсі на місця державного замовлення. Крім того, у 2017 році держава гарантує навчання у переміщених ВНЗ за державним замовленням.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ