Невдала спроба введення абонентської плати за газ із 1 квітня – провал уряду і НКРЕКП

Невдала спроба запровадження абонентської плати за газ із 1 квітня – провал уряду і НКРЕКП. Зокрема, Прем’єр-міністр Володимир Гройсман повинен був не знімати відповідальність із себе, роблячи здивований вигляд і кажучи, що цього не допустить. Про це у коментарі Слову і Ділу заявив член наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

Аналізуючи скасоване рішення Нацкомісії запровадити з 1 квітня абонплату для населення за користування газовими комунікаціями та зобов’язання України перед міжнародними організаціями ввести таку абонплату з 1 серпня 2017 року експерт підкреслив, що усі добре знали про норми закону «Про ринок природного газу», про вимогу Третього енергетичного пакета ЄС з приводу розділення ціни газу та ціни транспортування.

«Знали – але ця тема замовчувалася. А коли влада спробувала ввести абонплату з 1 квітня і побачили реакцію людей, то зрозуміла, що цей крок може стати останньою краплею, спроможною викликати серйозне соціальне невдоволення. Тому це питання перенесли на серпень», – переконаний Корольчук.

«Ми нічого не знали, підвищення не буде, влада буде на боці громадян – усе це гра на публіку». Повністю відмовитися від абонплати влада не може», – запевнив фахівець.

При цьому, стверджує він, для споживачів, які використовують 1500 тис. куб. м газу на рік і більше, абонплата в сумі за рік виявиться меншою, ніж для тих, хто використовує менші обсяги палива.

За словами експерта, діятиме принцип: менше споживання газу – більші витрати на його доставку. Тому ті, хто споживає менше, будуть оплачувати в середньому від 50 до 150 грн на місяць. Ця категорія, наголосив він, постраждає найбільше.

Крім того, енергетик додав, що для домогосподарств, у яких встановлені газові лічильники G1,6, уряд зараз намагається продумати можливість або замінити лічильник силами облгазів, або запропонувати відмовитися від газу. Хоча всі такі рішення повинні бути затверджені до запровадження абонплати, а не по гарячих слідах, як це відбувається у нас.

«Але загалом мало віриться, що їм вдасться це реалізувати. Усе одно ті, хто споживає менше газу для приготування їжі, підігріву води, будуть платити більше, додатково в межах 800-1500 тисяч гривень на рік за рахунок абонплати», – підсумував фахівець.

Читайте: Абонплата за газ це рекет в особливо великих масштабах – депутат Київради

БЕЗ КОМЕНТАРІВ