«АД-242. Історія мужності, братерства і самопожертви» презентували у Києві
«АД-242. Історія мужності, братерства і самопожертви» презентували у Києві

Історію про оборону летовища у Донецьку увічнили в ще одній книзі під назвою  «АД-242. Історія мужності, братерства і самопожертви». Над виданням працювали майже два десятки журналістів «Радіо Свобода», повідомляє Укрінформ.

Книга, яку презентували у Києві, містить понад 60 інтерв’ю оборонців летовища та десятки ексклюзивних фото з місця подій, а також відповіді начальника Генштабу ЗСУ Віктора Муженка на запитання укладача, інформацію про участь бійців добровольчих батальйонів в обороні аеропорту, коментарі військових та експертів із безпеки з України, Канади, США та Росії.

«Рік тому, коли закінчилася найгероїчніша битва в новітній історії України – оборона Донецького аеропорту, ми зрозуміли, що ці події потрібно закарбувати в пам’яті наших сучасників. Свідчення учасників оборони, журналістів, офіційних представників ЗСУ – всіх тих, хто безпосередньо бачив ці події на власні очі, мали передати картину того, що відбувалося в ці 242 дні», – заявила директор видавництва КСД Вікторія Столяренко.

Автор і укладач проекту Ірина Штогрин вважає «АД-242» «книгою, написаною самими «кіборгами».

«Це пряма мова про ту баталію, яка зупинила супротивника і знищення України, про ту битву, яка по суті довела всьому світу, що в Україні є чоловіки, які здатні її захистити, що Україна взагалі здатна захищатися. На холоді, під постійними обстрілами вони підставляли плече один одному, вони захищали щось, що захищати вже було неможливо, тільки тому, що за цими терміналами Донецького аеропорту були їхні матері, дружини і діти, ця земля, яка називається Україна», – розповіла вона.

Нагадаємо, у 2015 році у Львівському університеті імені Івана Франка кореспондент газети «Лос-Анджелес Таймс» Сергій Лойко презентував свою книгу «Аеропорт». Військовий роман одразу став бестселером. Нещодавно стало відомо, що одна з голлівудських студій хоче її екранізувати.

Як відомо, українська армія  до останнього утримувала ДАП, поки не були зруйновані всі його термінали та диспетчерські вишки. Після цього сили АТО залишили аеропорт Донецька. В ніч на 22 січня 2014 року українські військові, яких за мужність та витривалість у народі прозвали «кіборгами», залишили повністю зруйноване летовище, оборона якого тривала 242 дні.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ