Формула «Роттердам+» була ухвалена під час каденції Дмитра Вовка. Наразі вона є предметом розслідування НАБУ

Глава Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, Дмитро Вовк стверджує, що методика утворення оптової ціни на електроенергію із застосуванням так званої формули «Роттердам+» є адекватною і прозорою. Про це заявив в інтерв’ю Економічній правді.

«По-перше, вона (формула ціноутворення «Роттердам+», – ред.) адекватна. По-друге, розроблена прозоро, публічно, всі органи її узгодили. Більш того, через місяць після рішення комісії по ціноутворенню на вугілля було ідентичне рішення уряду щодо ціноутворення на природний газ», – заявив Вовк.

«Логіка обох рішень ідентична: створити прозоре ринкове ціноутворення», – додав він.

За словами Вовка, в 2017 році НКРЕКП звернулася до «Енергоспівтовариства», щоб отримати незалежну експертну думку щодо професіоналізму членів регулятора.

«У березні звіт був опублікований – претензій до професіоналізму немає», – резюмував він.

Як відомо, за час каденції Вовка була ухвалена скандально відома формула «Роттердам+», яка, як вважають експерти, генерує надприбуток для теплової генерації, зокрема компанії ДТЕК Ріната Ахметова.

У лютому 2018 року НАБУ порушило кримінальне провадження стосовно зловживань службовим становищем посадових осіб НКРЕКП під час ухвалення регуляторних рішень на користь енергетичних підприємств холдингу «ДТЕК».

У травні стало відомо, що Національне антикорупційне бюро розслідує ще одне провадження відносно ДТЕК. Зокрема, енергохолдинг імпортував із США неліквідне вугілля з підвищеним вмістом сірки (3,33%-3,46%), а у тарифах отримував ціну за формулою «Роттердам+».