Шокін хоче повернути собі посаду Генерального прокурора

Колишній Генпрокурор Віктор Шокін, якого зі скандалом відправили у відставку, хоче повернути собі крісло очільника ГПУ через суд. Кому і навіщо насправді це знадобилося – пояснили експерти у коментарі НВ.

«Шокін – людина, яка не буде нічого робити без погодження. Та й не обов’язково саме повертатися, іноді може вистачити лише погроз повернутися. Потрібно розуміти, що, якщо суд поновить його, йому не доведеться проходити через переголосування – гоп, і він знову в сідлі. Все буде залежати від того, як зіграє команда, тому що в цій ситуації будуть діяти не норми права. Не має значення й те, хто саме ці судді, які розглядають його справу – вони підконтрольні», – запевнив колишній заступник Генерального прокурора Віталій Касько.

«Якщо це не старечий маразм особисто Шокіна, а якийсь хитрий план Адміністрації президента, то у нас в країні все дуже сумно. Я сподіваюся, що це його особисте рішення. Якщо це правда, це означає тільки те, що Адміністрація Президента вижила з розуму»,  – підкреслив очільник Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

За його словами, з огляду на правову сторону питання Шокін не має жодних шансів, проте, якщо йому все-таки вдасться поновитися за рішенням суду, це означатиме, що ідея – не його, а це план Банкової.

На переконання політолога, директора Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимира Фесенка, Шокін хоче повторити долю колишнього Генерального прокурора Святослава Піскуна.

«Це виглядало б як театр абсурду: тоді, в часи Піскуна, це був абсурд, коли районні суди скасували укази президента, прем’єр-міністра і так далі. Зазначу, що той же Піскун обидва рази повертався рішенням суду, але не без сприяння вищого керівництва країни. Тому там була і своя політична логіка – воно відбувалося не випадково», – упевнений фахівець.

Поки, за його словами, складно оцінити справжню мотивацію Шокіна.

«Я не хотів би займатися конспірологією і вигадуванням версій, у мене немає інсайдерської інформації, але теоретично можна припустити, що якщо Шокін повернеться, Луценко піде на прем’єр-міністра. Але, наприклад, якщо хтось у владі і правда придумав такий сценарій, він буде і правда працювати проти самої влади, покаже її слабкість і створить дуже негативний прецедент», – зауважив експерт.

«Не факт, що при такому сценарії Луценко стане прем’єр-міністром, а Генпрокуратуру всі почнуть поважати і її авторитет зросте. Ні, швидше навпаки, впаде, різко знизиться повага до прокуратури, ставлення стане негативним і більш критичним. Із точки зору раціональних, осмислених дій влада так не повинна робити», – резюмував політолог.

Читайте: «Скучив за роботою»: Шокін домагатиметься поновлення на посаді Генпрокурора

БЕЗ КОМЕНТАРІВ