На українського олігарха «чекають» в двох країнах – США та Іспанії

Олігарх Дмитро Фірташ, який перебуває у Відні з березня 2014 року в зв’язку з запитом США про його екстрадицію, залишиться в столиці Австрії ще на термін від кількох місяців до року у зв’язку з відсутністю в його справи прецедентів в австрійському правосудді. Цю думку висловив один із його адвокатів, передає Інтерфакс-Україна.

Як відомо, днями Вищий земельний суд Відня задовольнив апеляцію на рішення суду нижчої інстанції від 30 квітня 2015 року про відмову в екстрадиції українського бізнесмена в США. Остаточне рішення з цього питання залишається за Федеральним міністром юстиції Австрії. І одразу після засідання апеляційного суду прокуратура Відня затримала Фірташа у зв’язку з новою його екстрадицію – ще і в Іспанію.

«Міністр юстиції Австрії має детально вивчити обидві справи – щодо запиту на екстрадицію в США і щодо європейського ордера на арешт з Іспанії», – зазначив адвокат Фірташа.

На його думку, міністр юстиції може переконатися в політичній мотивації цих запитів, на підставі чого відмовити в їхньому задоволенні. Строки розгляду документів міністром юстиції не встановлені, адже таких прецедентів не було в австрійському правосудді.

За словами захисника Фірташа, поки що адвокати вживають всіх можливих заходів, щоб оскаржити рішення апеляційного суду, зокрема подання апеляції до Верховного суду Австрії та в Європейський суд з прав людини.

Суд у Відні сьогодні має визначитися з мірою запобіжного заходу для Фірташа. Згідно з правилами європейського ордера на арешт, який був виписаний Іспанією, після рішення суду про запобіжний захід є 30 днів на рішення суду першої інстанції щодо екстрадиції, а потім ще 30 днів для розгляду його у другій інстанції у разі подання апеляції.

Голова ради групи компаній Group DF Фірташ був заарештований в Австрії 12 березня 2014 року за запитом влади США. Бізнесмена звинуватили в тому, що він з допомогою хабарів на загальну суму в $18,5 млн. хотів отримати дозволи на видобуток титанової сировини в Індії для подальшого продажу готової продукції в США.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 21 лютого 2017 року Вищий земельний суд Відня дозволив екстрадицію українського бізнесмена Дмитра Фірташа до США. При цьому остаточне рішення ухвалюватиме федеральний міністр юстиції Австрії.

Читайте: Екстрадиція Фірташа до США послабить російське лобі в ЄС та Україні – експерт

БЕЗ КОМЕНТАРІВ