Захист екс-президента воліє допитати всю верхівку української влади

Захист екс-президента-утікача Віктора Януковича планує заявити клопотання про допит Президента України Петра Порошенка, секретаря РНБО Олександра Турчинова та екс-прем’єра Арсенія Яценюка.  Про це заявив адвокат Януковича Віталій Сердюк, передає Українська правда.

«Ми плануємо заявити клопотання про допит всієї верхівки влади даної країни, яка брала участь у подіях лютого 2014 року. Це Турчинов, це Порошенко, Яценюк і інші», – сказав він.

Нагадаємо, 28 листопада 2016 року Генеральний прокурор Юрій Луценко у Святошинському районному суді Києва оголосив повідомлення про підозру у відеорежимі екс-президенту-втікачу в державній зраді, пособництві представникам влади РФ в умисних діях, вчинених з метою вчинення зміни меж території держкордону України та ведення агресивної війни. Тобто злочинів, передбачених ч.1. ст.111, ч.5 ст.27. ч.3 ст. 110, ч.5 ст. 27, ч.2 ст. 437 ККУ.

Оскільки Янукович не визнає своєї провини у справі про державну зраду, обвинувачення проситиме суд про вищу міру покарання за його злочин – довічне ув’язнення.

У справі фігурує лист Януковича від 1 березня 2014 року до президента Російської Федерації Владіміра Путіна із проханням увести війська в Україну. Аналогічний лист колишній лідер України спрямував і Раді Федерації РФ.

На погляд ГПУ, цей лист узаконив надання Путіну дозволу на використання російських військ в Україні, що сприяло анексії Криму та окупації частини Донбасу. Водночас у Кремлі відхрещуються від цих документів.

4 травня 2017 року Оболонський районний суд Києва розпочав підготовче засідання у справі проти Віктора Януковича про державну зраду за процедурою спеціального (заочного) досудового розслідування.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ