Захисники чиновника скаржаться на тиск народних депутатів та активістів на суд

13 березня під час розгляду апеляційної скарги щодо арешту тимчасово відстороненого від посади голови Державної фіскальної служби Романа Насірова його адвокат Віктор Петруненко порівняв судовий процес із древнім Римом, а самого чиновника, ймовірно, з Ісусом, передає Українська правда.

«Ми бачили, що робиться на вулиці. Дві тисячі років тому так само кричали: «Розіпни!» – зазначив Петруненко.

«Древні римляни говорили, що суспільство вимагає хліба і видовищ, хліб є, але в суді є ті, хто хоче видовищ», – сказав адвокат.

У своєму виступі він заявив, що розстрочки, надані підприємствам нардепа-втікача Олександра Онищенка були абсолютно законними, тож, його підзахисний лише виконував свою законну роботу.

«Повертаючись до Риму. Видовище було у тому, що одна людина порухом пальця могла вирішити долю людини. Такі аналогії ми бачимо і сьогодні», – додав адвокат.

Також захист Насірова стверджує, що економічна експертиза КНДІСЕ не може слугувати доказом у справі їхнього підзахисного. З посиланням на ЗМІ адвокати заявили, що директор КНДІСЕ Олександр Рувін відкликав цю експертизу.

Водночас прокурори САП пояснили, що через відкликання Рувіна, вони допитували всіх експертів, які проводили цю експертизу, тому її висновки є обґрунтованим доказом.

Адвокат Насірова Олександр Мірошник також зазначив, що докази у справі його підзахисного – необґрунтовані.  Крім того, суд першої інстанції нібито неналежно розглянув клопотання про взяття під варту Насірова: «Згідно з КПК клопотання щодо чиновника класу «А» має розглядати не один суддя, а три судді».

Також Мірошник поскаржився на тиск народних депутатів та активістів на суд: «Ми спостерігали погрози на адресу нашого підзахисного. Деякі народні депутати звинувачують Романа Насірова для своїх політичних бонусів (…) Ми просимо скасувати ухвалу суду першої інстанції. Постановити нову ухвалу – повністю відмовити у клопотанні САП».

Нагадаємо, 10 березня САП оскаржила в апеляційному порядку рішення Солом’янського суду Києва про обрання запобіжного заходу усуненому на період слідства від посади голови ДФС Роману Насірову у вигляді утримання під вартою з альтернативою внесення застави в 100 мільйонів гривень. САП не згодна з сумою застави.

Як відомо, чиновника заарештували на 60 днів. Свою вимогу сторона обвинувачення мотивує наявністю у голови ДФС британського громадянства, а також тим фактом, що за останні два роки він понад 60 разів перетинав український кордон.

Прокурори САП також нагадали, що Насіров володіє двома квартирами у Лондоні вартістю понад 200 тисяч фунтів, а також зазначили, що інкриміновані йому злочини належать до розряду тяжких.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ