Директор летовища Денис Костржевський повідомив, що «Київ» веде переговори з більш ніж двома десятками авіакомпаній, серед яких є і ірландський лоукостер

Ірландський лоукостер Ryanair рано чи пізне почне літати з Міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни). Принаймні у цьому переконаний директор летовища Денис Костржевський. Про це він сказав в інтерв’ю виданню «Бізнес».

«Ми завжди готові до переговорів з будь-авіакомпанією, в тому числі і до продовження діалогу з Ryanair. Я думаю, що рано чи пізно ірландський перевізник здійснюватиме рейси і в аеропорт «Київ». Принаймні, ймовірність цього дуже велика. Ми знайдемо формулу, що влаштовує і нас, і Ryanair», – заявив Костржевський.

Варто зазаначити, що коли компанія Ryanair почала шукати можливості вийти на ринок України і запропонувала «Жулянам» знизити пасажирський збір до 7 доларів, аеропорт швидко вийшов з переговорного процесу.

«Можна було серйозно обговорювати рівень хоча б в 21-22 долара», – зазначав тоді директор летовища.

Костржевський в інтерв’ю також уточнив, що досягнення компромісу не може бути максимально вигідним для кожної зі сторін – всім доводиться послідовно йти на поступки для досягнення результату.

З Ryanair переговори тривали всього три-чотири місяці, хоча зазвичай досягнення домовленостей з авіакомпаніями такого рівня займає близько року.

«Наприклад, переговори з Wizz Air тяглися понад два роки. Вони проходили різні стадії, спеціально «під Wizz Air» був затверджений наказ Мінінфраструктури про знижки до аеропортових зборів (за принципом «більше літаєш і перевозиш – велику знижку отримуєш»)», – сказав він.

«Саме завдяки тому, що кожна зі сторін по десять разів зважувала плюси і мінуси, компроміс був досягнутий. Можу сказати наступне: якби тарифи, які Ryanair озвучила в ході переговорів, були застосовані до Wizz Air тоді, жоден банк не дав би нам кредит, аеропорт не міг би розвиватися, термінали не були б побудовані», – наголосив Костржевський.

Також він повідомив, що зараз аеропорт «Київ» веде переговори з більш ніж двома десятками авіакомпаній, серед яких є і ірландський лоукостер. Це компанії, які вже літають в Жуляни, але хочуть збільшити сітку маршрутів і частоту польотів, а також нові суб’єкти.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ