Економічні обмеження діятимуть упродовж одного року

Аеропорт «Сімферополь», Кримська залізниця, Федеральна вантажна компанія низка транспортних компаній, а також санаторії, розташовані на території окупованого півострова потрапили під санкції з боку України. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Згідно з указом президента № 133/2017, до списку санкцій терміном на один рік включені кримські морські порти, Керченська поромна переправа, Кримський автодор, Керченський державний морський технологічний університет.

Обмежувальні заходи передбачають: блокування активів – тимчасове обмеження права особи користуватися і розпоряджатися належним їй майном, обмеження торгових операцій.

Також їм забороняється здійснення транзиту ресурсів, польотів і перевезень територією України, запобігання виведення капіталів за межі України, призупинення виконання економічних і фінансових зобов’язань.

Список підсанкційних компаній також поповнився російською авіакомпанією «ЮТейр», яка раніше не входила до нього.

Крім того, президент запровадив спеціальні економічні санкції стосовно 26 санаторіїв у Криму. До переліку потрапили федеральні держустанови Міноборони РФ «Військовий санаторій «Крим» (Алушта) і «Феодосійський військовий санаторій» (Феодосія).

Також санкції стосуватимуться низки санаторіїв українських міністерств і відомств, які були перереєстровані у відповідності з російським законодавством: Служби безпеки України («Чорномор’я», «Євпаторія», оздоровчий комплекс «Парус»), Міністерства внутрішніх справ (реабілітаційний центр «Алупка», «Сокіл», «Буревісник», «Ратник», дитячий реабілітаційний центр «Смарагдовий»), Міністерства оборони («Сакський центральний військовий клінічний санаторій ім. Пирогова»), Міністерства доходів і зборів України («Дніпро»), Держприкордонслужби України («Прибережний») тощо.

Згідно з указом, санкції передбачають блокування активів – тимчасове обмеження права людини користуватися і розпоряджатися належним йому майном; обмеження торговельних операцій; запобігання виведення капіталів за межі України; зупинення виконання економічних і фінансових зобов’язань; обмеження або припинення надання телекомунікаційних послуг і використання телекомунікаційних мереж загального користування.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО про санкції проти 1228 фізичних і 468 юридичних осіб. Зокрема, під санкції потрапили «Яндекс», «Мейл.РУ ГРУП», «Вконтакте» та «Одноклассники».  Крім того, санкції торкнуться й низки російських ЗМІ. Зокрема, йдеться про ТВ Центр, РБК, ВГТРК, НТВ, канал «Звєзда», ТНТ, КТ Москва, «Россия Сегодня», РЕН ТВ.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ