Причиною зупинки стала транспортна блокада

Через транспортну блокаду на окупованих територіях Донбасу найбільший приватний енергетичний холдинг «ДТЕК Енерго» зупинив майже всі вугільні шахти, інформує Reuters.

За даними прес-служби ДТЕК, шахти «Комсомолець Донбасу», «Ровенькиантрацит» і «Свердловськантрацит» перебувають у простої, але контролюються холдингом.

На запитання про причини простою, співробітник прес-служби відповіла: «А вантажити куди?».

Тим часом найбільший металургійний комбінат «АрселорМіттал» Кривий Ріг повідомив 9 березня, що стурбований можливими перебоями з електроенергією та сировиною.

«Можливим наслідком блокади може стати скорочення виробництва, оскільки вже зараз підприємство відчуває нестачу вугілля марок АШ і АС, що є критичною сировиною для агломераційного і металургійного виробництв. Запаси цих сировинних матеріалів вичерпуються, і компанія стурбована можливими ризиками щодо майбутніх поставок», – йдеться в повідомленні компанії.

Як відомо, вже понад місяць триває блокада залізниці, що поєднує Донбас з рештою України. Внаслідок цього не надходить вугілля із зони АТО, що є необхідним для роботи електростанцій та підприємств металургії, продукція яких є найбільшою статтею українського експорту.

15 лютого на позачерговому засіданні Кабінет Міністрів запровадив надзвичайні заходи на електроенергетичному ринку України. 17 лютого вони набули чинності.

28 лютого в «штабі блокади» відмовилися від переговорів з урядом.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ