Айдер Муждабаєв, замгендиректора телеканалу ATR, блогер

Той факт, що Емманюель Макрон скоро «попливе» перед російським фюрером, я почав підозрювати під час недавньої поїздки в Париж на запрошення французького МЗС в складі групи з п’яти українських журналістів. Французькі чиновники із закордонних справ спочатку оперували загальними фразами, але в підсумку сказали прямо: «З Росією ми хочемо співпрацювати, адже там працює наш великий бізнес, наприклад, компанія Total. Ми сподіваємося, що наші гроші в Росії будуть працювати ». Я відповів тоді: «Можливо, але не лише на вас». Слова про те, що економічна і політична підтримка Путіна небезпечна для ЄС в цілому і для Франції зокрема, особливого враження на співрозмовників не справили. До речі, питання з візитом Макрона в Санкт-Петербург на той момент ще не було вирішене, на цю тему в МЗС і офісі президента висловлювалися невизначено, але створювалося загальне враження, що, звичайно, поїде. Воно нас не підвело. І ось…

«Час, в якому ми живемо (нехай мова йде про Україну або про Близький Схід), вимагає того, щоби Росія і Франція робили спільні ініціативи», – пише Макрон в своєму блозі.

«Немає слів. Ідіоти».

Дві останні фрази належать Наталії Саморуковій, яка живе у Франції та опублікувала у себе ці слова Макрона. Я повністю згоден з Наталією. І на адресу європейських лідерів це ще дуже м’які, нейтральні слова. Нічому ні історія, ні сам Путін, якому на всі договори і зобов’язання навоювати, цих європейських ідіотів не навчили. Європа і світ впевнено котяться в прірву Третьої світової. Власне, вона вже почалася, і Путін поки впевнено перемагає. «Цивілізований світ», хворий на політичний популізм, боягузливий, розхристаний, продажний.

Джерело: Айдер Муждабаев