Айдер Муджабаєв, замгендиректора телеканалу ATR, блогер

Олег Сенцов, абсолютний герой, людина сильної волі, мабуть, доведений до відчаю, якщо оголосив голодування. Не уявляю, як йому там. Думаю, що дуже боляче і страшно. Я, як і всі, не знаю, що робити. Маю велику надію, що міжнародний тиск, нарешті, допоможе. Не знаю, що ще говорити і думати. Абсолютна безсила злість… Не буду більше про це, це напишуть всі. Скажу про те, що давно ношу в собі, але досі не висловлював. Про те, що супроводжує 20-річний термін Олега тут, на волі.

Два роки тому про сфальсифікований «процес» проти Сенцова зняли документальний фільм. Дуже сильний. Зрозумілий, яскравий. Перекладений на англійську мову. Я його бачив – на закритому показі. Ще, напевно, кілька сотень, може, тисяч людей в світі його бачили – на спецпоказах, на фестивалях. Там, куди цей прекрасний фільм возять його правовласники. Де його нагороджують, хвалять в пресі й на банкетах. У цей час Олег сидить. А стрічки досі немає у вільному доступі в YouTube. Хоча, на моє глибоке переконання, його повинен бачити весь світ, а не богемна публіка і журі кінофестивалів. Бачити і жахатися. Цей фільм повинен мотивувати весь світ на боротьбу. Фільм повинен формувати громадську думку, піднімати за звільнення Олега громадськість і владу всіх нормальних країн. Це якщо фільм знімали, щоби допомогти звільнити Олега. Але знімали, мабуть, для себе. Для слави, призів, інтерв’ю та іншого.

Тому стрічки у вільному доступі немає. Його возять по фестивалях. Олег сидить. Хто знає де, мабуть, просто в диких умовах, якщо від відчаю він – сильний! – оголосив голодування. А фільму у вільному доступі немає. Кажуть, його днями показали на одному українському каналі. І навіть «частина коштів від ліцензійного збору…». Більше говорити не хочу. Несправедливість, людська байдужість – душать.

Якісь люди на волі знімають кіно, возять по фестивалях. Якісь люди запускають кульки на дні народження Олега, і, я впевнений, отримують на це гранти. А ще я впевнений, що якби у когось була можливість всі ці гранти підрахувати і порівняти з грошима, які пішли на допомогу дітям Сенцова і його мамі, яка їх виховує, то волосся стане дибки від всього цього «правозахисту» і гуманізму. Олег сидить, двадцаточку, в ГУЛАГу. Олег оголосив голодування. Олег в розпачі й болю. Оцінюйте все це самі, у мене точно не вистачить пристойних слів.

Олег Сенцов

Джерело: Айдер Муджабаев