Айдер Муджабаєв, замгендиректора телеканалу ATR, блогер

Представництво Президента в АРК: у сухому залишку.

Більше трьох років ПП в АРК на чолі з Наталією Попович з великим штатом і бюджетним фінансуванням не діє. Сама представник не приймає громадян, замість допомоги людям дають відписки і футболять в інші відомства. Двері держустанови закриті на замок, чого в принципі неможливо собі уявити. Але так є. Попович не спілкується з пресою, її навіть в самому Херсоні не знають в обличчя. Вона не з’являється на жодному заході, пов’язаному зі звільненням Криму, не проявляє ніякої законодавчої / виконавчої ініціативи. Люди просто три роки в комфортному офісі іржуть над кримчанами і отримують гроші.

Невдоволення зріло давно, і коли терпіння вимушених переселенців з Криму та їхніх друзів громадських активістів закінчується, вони починають безстроковий пікет біля знання ПП в Херсоні. З вимогою забезпечити допуск громадян до держустанови (відкрити двері для прийому) і звільнити абсолютно не потрібну для країни Попович. Акція триває вже два тижні. Співробітники ПП брешуть, що їх штурмують, що їх мінують, (викликають поліцію, пожежників, які приїжджають і розводять руками). Хоча Представництво навіть не блокують – активісти поставили намети в 20 метрах і ведуть, через брак державного, свій громадський прийом громадян. Чим можуть – допомагають людям, з’єднують з потрібними держорганами. Тим часом в порушення всіх законів ПП власною волею оголошує про те, що більше взагалі не прийматиме громадян, оскільки їм заважають працювати. (Хто??? Від них як раз цього вимагають.)

Реакції з Адміністрації Президента немає. Начебто так і треба: молодець, Попович, не працюй далі. Влада мовчить, але… вступають в справу «патріотичні» фейсбучні боти, від яких раніше про ПП в АРК ніколи не виходило ані пари з вуст. Вони відрепетируваним хором називають протестувальників («Автомайдан», кримських татар, ветеранів АТО, матерів зниклих безвісти українців в Криму, журналістів, які про це пишуть) – та-дам! – агентами ФСБ, які заважають Попович займатися деокупацією Криму.

Це, звичайно, перевернутий світ, Оруелл. Але найстрашніше – підозра, що виникла після знайомства з ситуацією навколо цієї структури АП, про те, що й інші відомства в країні працюють приблизно таким самим чином. Просто ніхто про це не знає. Буду продовжувати стежити за подіями, такого хамства на адресу українців після перемоги Майдану, здавалося, важко собі уявити. Чиновники розправили дупи, подуріли, втратили зв’язок з реальністю, треба якось ставити їх на місце, занадто вони комфортно живуть, коли у людей одні втрати і горе.

Джерело: Айдер Муджабаев

БЕЗ КОМЕНТАРІВ