Айдер Муджабаєв, замгендиректора телеканалу ATR, блогер

Насіров – не політична одиниця, нуль. Керована фігура в системі, одна з багатьох. Мені розповіли, як після Майдану він уже пакував валізи до Лондона і раптом дізнався, що потрібен новій команді, і став у нагоді. Але його «справа» – показова у всьому.

Перш за все в тому, що дає зрозуміти, де по-справжньому знаходяться в Україні гроші. Не в держбюджеті (Америка, допоможи!), не в армії (допомагайте, добровольці!), а в кишенях кількох сімей, колишніх і тих, хто зараз при владі.  Їм що війна, що не війна, що окупація, що смерті – на добробуті особливо не відбивається. Плюс-мінус вони в порядку.

Тому, коли ми говоримо, що влада живе в «космосі», то атмосфера його аж ніяк не розряджена, а наповнена конкретним баблом. Здобутим із «землі», з України. Скривавленої, воюючої, злиденної. Хоча насправді – багатої.

Вчора бачив пост Масі Найєма: спасибі, це були і мої думки. Скільки українських бійців можна було врятувати, скільки важливих для країни справ здійснити, якби гроші були у країни, а не в сім’ях втративших сором (або ніколи й не мали його) бенефіціарів. І ці мільйони – навіть не сота частка відсотків.

Нас розкрадають до дна, злодійство на сировині доходить до 80%, і немає планів зупинитися. Від цього в шоці навіть американці. Саме тому – НАБУ. Все тільки тому. І поки одні воюють (в широкому сенсі), а інші крадуть (в широкому сенсі), реальних змін на краще не чекай. Ніякої окремої боротьби з корупцією в природі не існує. Це та ж війна за Україну, це все безпосередньо пов’язано, ми ж не дурні.

Фронт проти корупції – це такий же фронт. А борці проти цієї боротьби – це такий же ворог, тільки у нас в тилу. Їхні сімейні мільйони – це вбиті, поранені, це вкрадене майбутнє наших дітей. Мені здається, це абсолютно всі вже розуміють. А хто не розуміє, таким життя, персонально кожному, пояснить.

Джерело: Айдер Муждабаев

БЕЗ КОМЕНТАРІВ