Олігархи роками платили Полу Манафорту за його політичну роботу в своїй Україні

Українські олігархи Сергій Льовочкін та Рінат Ахметов, імовірно, отримували від екс-голови виборчого штабу Дональда Трампа Пола Манафорта дані соцопитувань, пов’язаних з президентськими виборами у США 2016 року. Про це повідомляє СNN з посиланням на джерела, обізнані зі справою.

«Сергій Льовочкін і Рінат Ахметов, двоє українських олігархів, які роками платили Полу Манафорту за його політичну роботу в своїй країні, могли бути отримувачами даних американських опитувань, якими Манафорт поділився з Константіном Кілімніком під час президентської кампанії 2016 року», – йдеться у статті.

Спільний із Кілімником, якого пов’язують із російською розвідкою, доступ до даних американських опитувань виявили цього тижня через помилку форматування при спробі засекретити ці нюанси справи.

У команді спецпрокурора США Роберта Мюллера вже вводили Льовочкіна й Ахметова у коло причетних до справи Манафорта як ключових щедрих шанувальників лобіста.

Міністерство юстиції США просило Мюллера вивчити зв’язки проросійських українців з Манафортом у контексті імовірної координації дій Кремля з кампанією Трампа.

За декілька років Манафорт заробив мільйони в Україні, зокрема кошти через офшорні банківські рахунки йому перераховували Ахметов і Льовочкін.

До 2015 року виплати, ймовірно, завершилися, проте в одному з листів до свого бухгалтера у серпні 2016 року Манафорт написав, що в листопаді 2016 року він очікував виплату 2,4 млн доларів за роботу, яку він виконував в Україні.

Речник Манафорта Джейсон Малоні в середу підтвердив, що Манафорт очікує отримати $2,4 млн доходу від українців, включаючи Льовочкіна й Ахметова, але це відшкодування старих боргів, що передували кампанії Трампа.

Втім, дані з суду та інформація про українських олігархів підтверджують, що Манафорт був зацікавлений в отриманні готівки з іноземної країни, поки він керував кампанією Трампа.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, раніше спеціальний прокурор Мюллер звинуватив Манафорта у тому, що він 2016 року спілкувався з російським розвідником Константіном Килимником і вони спільно обговорювали «мирний план» для України.