Столична влада і олігарх Рінат Ахметов підготували черговий «сюрприз» для мешканців Києва

В угоді про розірвання договору Київської міської державної адміністрації з «Київеренго» прописали відшкодування компанії Ріната Ахметова грошей за модернізацію мереж. Йдеться про суму в 800-900 мільйонів гривень.

Журналісти програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» уточнюють, що точної суми, яку повинні компенсувати «Київенерго», в КМДА досі не порахували. У компанії олігарха звернулися до столичної влади за відшкодуванням в розмірі 800-900 млн гривень. На думку представників «Київенерго», ця сума еквівалентна тій частині інвестицій в модернізацію, яку місто має компенсувати.

Видання повідомляє, що за 2 роки, які КМДА готувала розірвання договору з «Київенерго», в ньому чітко не прописали ні питання правонаступництва боргу, ні суму відшкодування за «покращення» мереж.

Теплоенергетичний комплекс, який складається з ТЕЦ-5, ТЕЦ-6 і ще близько 100 тисяч об’єктів, 17 років перебував під управлінням «Київенерго». Рішення розірвати договір з «Київенерго» і повернути тепловий комплекс громаді міська влада ухвалила в червні 2017 року. Для управління майном створили комунальне підприємство «Київтеплоенерго».

31 липня зобов’язання давати гарячу воду і опалення перейшло новому КП. Але в НАК «Нафтогаз України» відмовилися підписувати договори на поставку газу з новим комунальним підприємством через невирішене питання боргових зобов’язань «Київенерго» на суму близько 4,8 млрд гривень. Саме стільки заборгувала «Київенерго» Ахметова «Нафтогазу» за поставку блакитного палива на ТЕЦ.

Частина суми – це борг самих киян за послуги «Київенерго», ще частина – це різниця в тарифах, і близько 1,2 млрд – пені та штрафи, які нарахував НАК «Нафтогаз» за несвоєчасні виплати.

11 вересня Київрада ухвалила рішення про прийняття комунальним підприємством «Київтеплоенерго» боргів «Київенерго» перед «Нафтогазом» за умови, що «Київенерго» передасть комунальному підприємству джерела для погашення боргу.

У жовтні Міністерство фінансів та Державна казначейська служба перерахували 729,56 мільйона гривень додаткової субвенції для погашення різниці в тарифах з метою відновлення у Києві безперебійного постачання теплової енергії.

10 жовтня має відбутися засідання Господарського суду м. Київ, під час якого має бути ухвалена мирова угода між Києвом та НАК «Нафтогаз України» щодо передачі боргів «Київенерго» до КП «Київтеплоенерго».

У «Нафтогазі» обіцяють, що вже за тиждень кияни знову будуть із гарячою водою, яку відключили ще в травні 2018 року.