У середмісті Одеси зібралися від 500 до 1 тисячі людей

В Одесі під час вшанування пам’яті жертв масових заворушень, що сталися у травні 2014 року, проросійські та проукраїнські активісти провокують одне одного речівками. У цілому, ситуація на місці проведення заходів спокійна, передає Інтерфакс-Україна.

У середмісті Одеси зібралися від 500 до 1 тисячі людей. Ще кілька сотень сконцентрувалися в чергах перед металодетекторами поруч зі входом на площу.

На заході присутні тисячі правоохоронців, вони не пропускають представників одеського «Автомадану» зі спецзасобами на місце проведення акції. Їхні мобільні групи перебувають неподалік Куликового поля.

Тим часом Одеська поліція шукає «мінувальників» університетів і Будинку профспілок. Під час обстеження територій двох ВНЗ будь-яких вибухонебезпечних речовин, пристроїв або предметів не виявлено. За даними прес-служби поліції, ухвалюється рішення про внесення відомостей за даним фактом до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками правопорушення, передбаченого ч.1 ст.259 (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від двох до шести років.

Також вживаються заходи щодо встановлення та притягнення до відповідальності особи, причетної до надання неправдивого повідомлення про замінування Будинку профспілок.

Нагадаємо, у вівторок площу Куликове поле в Одесі зранку відкрили для тих, хто бажає вшанувати пам’ять загиблих під час масових заворушень 2014 року. Перед цим площу перевірили відповідні служби на наявність вибухівки чи вибухових пристроїв.

2 травня 2014 року в Одесі відбулися сутички між проросійськими і проукраїнськими активістами. В центрі міста загинули декілька людей. Після цього проукраїнські активісти прийшли на площу Куликове поле – у табір проросійських громадян. У Будинку профспілок на Куликовому полі почалася пожежа, яка призвела до загибелі людей. 2 травня постраждали більше 200 людей, 48 – загинули.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ