Значна частина кандидатів до ВРП мають сумнівну репутацію

14-15 березня обиратимуть нових членів Вищої ради правосуддя. Цей орган має право притягати до відповідальності суддів-злочинців, проте серед кандидатів знайшлося чимало служителів Феміди із заплямованою репутацією. Про це ідеться у сюжеті 24.

Не менш одіозні і ті, хто обиратиме членів ради. Серед них, наприклад – служителі Феміди, які засуджували активістів Майдану.

«Тут присутній суддя, який зараз чекає на своє звільнення від вищої ради правосуддя. Тобто він сьогодні обирає орган, який скоро має його звільнити за порушення присяги і це є величезною проблемою», – підкреслила представник ГО «Автомайдан» Катерина Бутко.

Активісти стверджують, що у зв’язку з тим, що голосування проводиться таємно, делегати можуть обрати потрібних членів ради правосуддя, які в майбутньому закриватимуть очі на очевидні порушення чи навіть злочини своїх колег.

«Вони всі голосують в закритому режимі, коли не відчувають персональної відповідальності», – наголосив очільник громадського об’єднання «Чесно» Тарас Шевченко.

У цілому за крісла у Вищій раді правосуддя бореться 44 кандидати з усієї України. Третина, за словами активістів, мають підмочену репутацію.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ