Активісти “Національного корпусу” заблокували проведення “Тотального диктанту” з російської мови

8 квітня у Києві активісти «Національного корпусу» заблокували Російський центр науки і культури, де мав відбутися «Тотальний диктант» з російської мови. Про це повідомив Інтерфакс-Україна з посиланням на керівника прес-служби представництва Світлану Волиненко.

«Будівлю заблоковано активістами угруповання «Національний корпус», припинено доступ, лунали погрози фізичної розправи», – заявила Волиненко.

За її словами, біля будівлі розмістилися близько 50 осіб, на територію центру їх не пустила охорона. Активісти накинули ланцюг на ворота і заблокували прохід сміттєвими баками.

Вона додала, що 8 квітня у будівлі Росспівробітництва мала відбутися міжнародна акція «Тотальний диктант» – традиційний щорічний диктант з російської мови, який 2017 року проходить в 72 країнах світу. Наразі ці заходи зірвано через акцію «Національного корпусу».

«Поліція приїхала за викликом досить оперативно, спостерігала, а потім вступила в переговори. Зараз вони тимчасово зняли блокаду до 13:00. Оскільки у нас диктант призначено на 14:00, о 13:00 вони повернуться проконтролювати, чи будемо ми проводити диктант», – підкреслила Волиненко.

Пізніше у прес-службі «Національного корпусу» підтвердили, що перебувають біля Російського центру науки і культури в Києві за адресою Борисоглібська, 2.  Активістів не пускають на конференцію, тривають сутички.

Інформації щодо події від столичного главку поліції поки немає.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ