Політолог переконаний, що дії Путіна у Сирії стосуються і плану щодо України

Активізація дій Росії в Сирії може бути спричинена прагненням Кремля отримати якісь послаблення в ситуації з Україною. Так вважає політолог, незалежний журналіст Наср Аль-Юсеф, який є експертом у питанні Сирії, в інтерв’ю ТСН.

Відповідаючи на запитання журналіста, Аль-Юсеф погодився із тезою про те, що «Росія хоче обміняти Україну на Сирію».

«Росія, як ми бачимо, дуже пішла в Сирію після подій з Кримом і Донбасом. Тому не виключено, що Сирія є всього лише обмінною картою для того, щоб отримати якісь послаблення в ситуації з Україною, знайти якийсь незрозумілий дипломатичний вихід для виправдання Криму, і щоб відчепилися від Донбасу».

«Я особисто не виключаю такої можливості, що Сирія, кров сирійців – це обмінна карта», – підкреслив він.

Крім того, експерт прокоментував ультиматум для Росії, який поставили США. Держсекретар США Рекс Тіллерсон заявив, що Кремлю слід визначитися з союзником: США, або режим чинного президента Сирії Башара Асада.

Журналіст зізнався, що йому важко прогнозувати, як у відповідь на такий ультиматум відреагує офіційна Москва: «Тут важко прогнозувати, тому що керівництво Росії вважає, що воно праве у всьому, що робить, і що воно єдиний борець проти тероризму, а всі інші або підігрують тероризму, або «воюють» язиком».

«Але будемо сподіватися, що розум все-таки візьме гору. Тому що Росія справді ставить себе в ізоляцію. Хто у неї зараз у друзях? Північна Корея, Башар Асад, Іран тощо – це вигнанці. І мені здається, що Росія заслуговує на кращих друзів, ніж нинішні», – підсумував журналіст.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ