Чиновники своєю бездіяльністю доводять розкоп до загибелі

У ніч на 9 серпня розкоп на Поштовій площі в Києві почало затоплювати. Про це повідомив депутат Київради Сергій Гусовський у Facebook.

«Може це аварія однієї з мереж, може то ґрунтові води. В будь-якому випадку, це біда!», – пише він.

За словами Гусовського, стан археологічної ділянки є жахливим.

«Бездіяльність і безвідповідальність горе-чиновників є так само очевидними. Активна частина громади Києва докладає шалених зусиль, виборюючи право столиці на створення музею. Пасивна чиновницька братія планомірно доводить розкоп до загибелі», – додав депутат.

Він закликав всіх небайдужих сьогодні прийти о 10:30 на Поштову площу.

9 серпня представник ініціативної групи «Музей на Поштовій» Віталій Белецький повідомив у Facebook, що вода руйнує пам’ятку – вона тече вже з двох боків. За його словами, «представники відповідальної структури були, але нічого не вирішили й поїхали».

Вода руйнує пам'ятку на Поштовій площі. Тече вже з двох боків. Представники відповідальної структури були але нічого не вирішили та поїхали. Комунальні служби побили рекорд ідиотизму, взагалі не приїхали на виклики. Поліція зафіксувала факт руйнації пам'ятки археології місцевого значення. Що буде завтра невідомо.

Gepostet von Vitaliy V. Beletskiy am Mittwoch, 8. August 2018

7 серпня Київська міська держадміністрація закликала Міністерство культури внести «Ділянку прибережного міського кварталу Середньовічного Києва (XI-XIX ст.) на Поштовій площі» до Державного реєстру нерухомих пам’яток.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 21 червня Київська міськрада, попри тиск громадськості, пообіцяла зберегти артефакти, однак відмовилась розірвати інвестиційний договір із забудовником торговельно-розважального центру на Поштовій площі в Києві.

5 липня Верховна Рада рекомендувала уряду створити на Поштовій площі Києва музей і заборонити будівництво торгово-розважального центру. Згідно з документом, Кабмін має вжити заходи для збереження об’єктів історико-культурної спадщини на Поштовій площі.

Частину вулиці середньовічного Києва виявили під час розкопок ще у 2105 році.