Учені провели експеримент
Учені провели експеримент

Психологи Плімутського і Квінслендського університетів виявили, що постійна гра в тетріс знижує сильне бажання задовольняти базові фізіологічні потреби. Зокрема, тетріс і подібні комп’ютерні ігри можуть стати ефективним засобом для подолання психічної залежності у хворих на алкоголізм і наркоманію, пише ТСН.

Учені провели експеримент, відібравши 31 студента-бакалавра у віці від 18 до 27 років. У результаті з’ясувалося, що навіть невеликі ігрові паузи здатні помітно вплинути на силу бажань людей, знижуючи їх в середньому на 13,9%. Особливо виражений ефект був для психоактивних речовин.

Психологи спробували пояснити подібний вплив гри в тетріс. По-перше, коли людина дуже хоче чогось, то активну роль у формуванні цього бажання відіграє уява. Саме вона формує синдром психічної залежності і потягу до психоактивних речовин на зразок алкоголю. Тетріс заважає уяві, особливо візуальній.

Тобто один тип активності витісняє інший. По-друге, при успішному проходженні гри виникає почуття задоволення і виробляються нейромедіатори в «центрі задоволення». Фактично одне задоволення підміняється іншим.

Читайте: Тростину для сліпих навчили розпізнавати обличчя

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ