Раніше мешканцям окупованому Криму вдавалося хитрощами робити покупки

Китайський інтернет-магазин AliExpress повністю припинив роботу в окупованому Росією Криму. Обдурити систему вже неможливо «маскуваннями» під покупців із материкової України. Водночас у техпідтримці платформи всі проблеми ввічливо пояснюють «технічним збоєм». Про це пише Обозреватель.

Хитрувати з доставкою мешканці півострова були змушені ще з 2015 року. Спочатку вони в Краснодарському краї РФ «прописали» мегаполіс із двохмільйонним населенням і «російською назвою Щерук (так у кириличній розкладці виглядає значення Other, яке кримці прописують у поле адреси «місто», щоб обійти блокування). Водночас індекс залишали кримський.

Крім того, в адресах доставки замінювали літери на цифри, а на мобільних пристроях відключали геолокацію або використовували VPN.

Однак близько двох тижнів тому всі ці способи перестали працювати: сайт почав масово блокувати платежі та акаунти. Не обслуговують навіть тих клієнтів, сторінки яких відзначені різними VIP-статусами (це означає, що вони віддали китайським виробникам від кількох тисяч до декількох десятків тисяч доларів).

Читайте: Окупанти випадково запустили 700-кілограмову ракету в окупованому Криму