Ільхам Алієв
Вірмено-азербайджанский конфлікт може розгорітися з новою силою

Президент Азербайджану Ільхам Алієв пообіцяв повернути Нагірний Карабах – спірну територію на кордоні з Вірменією. Про це Алієв заявив на церемонії відкриття бази військово-морських сил, передає в четвер, 25 червня, Haqqin.az.

Алієв заявив, що головним завданням є відновлення територіальної цілісності країни. «Але наше головне завдання полягає у відновленні територіальної цілісності країни. Я впевнений, що Азербайджан, який посилюється, досягне цього, і наш національний прапор буде піднято в Шуші та Ханкенді (міста в Нагірному Карабаху, – ред.). Кожен громадянин Азербайджану повинен допомогти наблизити цей священний день своєю працею», – заявив Президент Азербайджану.

Він також зазначив, що азербайджанська армія з точки зору матеріально-технічного забезпечення та боєздатності входить до числа найсильніших армій світу. «За останні роки Азербайджан зміг значно підвищити свій військовий потенціал. В Азербайджан поставляються найсучасніші види озброєння, техніка та обладнання», – заявив Алієв.

Як відомо, конфлікт між Азербайджаном і регіоном Нагірний Карабах почався в 1988 році, коли населена переважно вірменами автономна область заявила про вихід зі складу Азербайджанської РСР. У 1991 році в НК оголосили про створення Нагірно-Карабаської Республіки, що призвело до бойових дій між Азербайджаном і Вірменією, в результаті яких загинуло понад 30 тисяч осіб, близько мільйона були змушені залишити свої будинки. Вірменській армії вдалося утримати Карабах. Баку вважає НК частиною своєї території.

У травні 1994 року сторони уклали перемир’я. Втім, і досі під егідою Мінської групи ОБСЄ і при співголовуванні РФ, Франції та США ведуться переговори. У 2008 році президенти Азербайджану, Вірменії та РФ у Москві підписали декларацію, яка має сприяти врегулюванню конфлікту між двома країнами.

Нині Нагірний Карабах і 7 прилеглих до нього районів – 20% території Азербайджану – перебувають під окупацією збройних сил Вірменії. Ухвалені Радою безпеки ООН чотири резолюції зі звільнення окупованого НК та прилеглих до нього територій Вірменія не виконує. Навесні минулого року Президент Азербайджану Ільхам Алієв повідомив про відсутність зрушень у процесі мирного врегулювання вірмено-азербайджанского конфлікту і заявив, що найближчим часом Баку поверне собі Нагірний Карабах.

Влада України не визнає підсумки «парламентських виборів» в Нагірному Карабаху, які відбулися 3 травня.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ