Раніше компанію очолював чинний держсекретар США Рекс Тіллерсон

Нафтова компанія ExxonMobil, яку до призначення на посаду держсекретаря США очолював Рекс Тіллерсон, домагається дозволу США для проведення буріння разом із «Роснефтью» в декількох місцях, що перебувають під санкціями. Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на джерела в американському уряді.

Компанія вже звернулась до Міністерства фінансів США із запитом звільнити її від дій санкцій.

«Запит на звільнення від дії санкцій, імовірно, буде уважно вивчатися членами Конґресу, які прагнуть посилити санкції щодо Росії у відповідь на втручання у вибори в США», – зазначає видання.

До слова, ExxonMobil у липні 2015 року вже подавала заявку на звільнення її від дії санкцій, щоб отримати дозвіл на доступ до Чорного моря, але тоді прохання не задовольнили.

Як відомо, «Роснефть» потрапила у список російських компаній, проти яких застосовуються економічні санкції через агресію РФ проти України.

Exxon Mobil веде свою діяльність у понад 50 країнах світу. У 2011 році компанія підписала угоду з «Роснефтью» для спільної розвідки і видобутку нафти.  З того часу компанії створили 10 спільних підприємств.

Як відомо, екс-глава нафтової корпорації Exxon Mobil Corp. Рекс Тіллерсон відомий своїми проросійськими заявами. Зокрема, на посаді генерального директора Exxon Mobil Corp. він виступав проти санкцій щодо РФ. Також Тіллерсон має бізнес-інтереси в Росії. Американська преса навіть називала його «пуделем» Путіна.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ