Новий вид рідини можна використовувати в індустрії, наприклад для перекачування нафти

Американські науковці створили рідину, що переміщується самостійно, а не під дією сили гравітації або зовнішнього механічного впливу, передає ZN.UA.

Учені Брандейського університету в США використали мікротрубочки з мозку корови і помістили їх у водний розчин, куди потім додали молекули моторного білка кинезину і нуклеозиду аденозинтрифосфату (АТФ). Мікротрубочки розміщуються паралельно одна одній, а молекули кинезину розташовуються між ними – як шпали між рейками. За допомогою АТФ, що працює як джерело живлення, молекула кинезину починає рухатись уздовж мікротрубочки, після чого структура розпадається. Трубочки, що в результаті звільнилися, знову об’єднуються з іншими молекулами кинезину і цикл повторюється.

Поки мікротрубочки вільні, вони утворюють у рідині закручені структури. Вчені наголошують, що за аналогічним принципом (але набагато складніше) відбуваються процеси і в організмі людини.

Науковці розраховують на можливість застосування «самохідних» рідин в індустрії. Наприклад, можна змусити нафту переміщатися трубопроводом без перекачування.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ