За останні три роки серед картин-номінантів на «Оскар» головні герої старше 60 років зустрічалися лише в двох

Американську кіноакадемію, яка вручає премію «Оскар», спіткала нова хвиля обурення та звинувачень. Цього року йдеться про дискримінацію за віком, пише Дзеркало тижня.

За даними дослідження експертів Південно-Каліфорнійського університету, за останні три роки серед картин, які були номіновані на «Оскар» в категорії «Кращий фільм», головні герої старше 60 років зустрічалися лише в двох. І в обох випадках їх грав Майкл Кітон. Дослідники встановили, що лише 22,3% персонажів старшого віку в цих стрічках  – жінки, а всього 10,1% представляють яку-небудь расову або етнічну групу.

При цьому, наголошується в доповіді, особи старше 60 років становлять 18,5% населення США і 14% покупців квитків у кіно в США.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у 2015 та 2016 роках в Американській кіноакадемії зчинився расовий скандал. Його спричинив етнічний склад номінантів на премію «Оскар». Темношкірі актори навіть заявляли про бойкот нагороди.

Згодом Американська кіноакадемія заявила, що планує збільшити кількість номінацій на «Оскар» в категорії «Найкращий фільм» з восьми до десяти претендентів. Також стало відомо, що журі «Оскара» стане молодшим та кольоровішим.

Цього року церемонія вручення премії «Оскар» відбудеться 26 лютого. Рекорд за кількістю номінацій встановив мюзикл «Ла-Ла Ленд», представлений в 14 категоріях. Райан Ґослінґ і Емма Стоун, які зіграли головні ролі у фільмі, номіновані в категоріях «Найкращий актор» і «Найраща актриса».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ