Джон Гербст про найефективніші варіанти розміщення «блакитних касок»

Пропозиція господаря Кремля Путіна щодо миротворчої місії ООН на Донбасі має на меті продемонструвати гнучкість РФ, якої насправді немає. Цю позицію висловив екс-посол США в Україні Джон Гербст та підкреслив, що питання розміщення «блакитних касок» необхідно обговорювати лише в інтересах України. Про це повідомляє Сегодня.

Аналізуючи варіанти розміщення на Донбасі миротворців, Гербст назвав потенційно найрезультативніші з них.

«Дозволивши миротворцям виключно охороняти спостерігачів СММ ОБСЄ, ми нічого не доб’ємося… Але якщо розмістити їх між сторонами конфлікту, миротворці матимуть право вимагати відводу озброєнь, а також перевірятимуть, чи всі війська РФ і «волонтери» пішли з Донбасу. Тільки подібна миротворча місія стане реальним кроком до миру», – наголосив дипломат.

Коментуючи можливе бажання Кремля легалізувати російський військовий контингент на окупованій території Донбасу, Гербст зауважив: «Пропозиція Путіна (…) зводиться до того, щоби тільки створити ілюзію зацікавленості в мирі».

Говорячи про можливе бажання Путіна заморозити конфлікт на Донбасі, дипломат серед іншого наголосив: «Якби вони хотіли заморозки конфлікту, то не порушували б режим припинення вогню. І, відповідно, українська сторона не відкривала б у відповідь вогонь».

Відповідаючи на питання, чи не спровокує Росію на ще більшу ескалацію конфлікту надання Україні американської летальної зброї, Гербст висловив думку, що, навпаки, відсутність ескалації з боку Заходу призводить до ще більшого насильства.

«Коли Путін вторгся в Грузію, відчутної реакції Заходу не було. Коли Путін анексував Крим, пішли дуже слабкі санкції. І тільки військова інтервенція на Донбас призвела до серйозних санкцій. Загроза того, що Росія може піти на ескалацію, залишається завжди. Але також очевидно, що Росія завжди робить це тільки перед обличчям слабкості Заходу», – нагадав дипломат.

Нагадаємо, до порядку денного Генасамблеї ООН включено питання про миротворчу місію на Донбасі.

Україна направила в ООН свій варіант резолюції щодо місії миротворців на тимчасово окупованих територіяї Донецької та Луганської областей.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ