АТО
На думку Фельштинського, все вказує на підготовку Росії до нової світової війни

Автор книг «ФСБ підриває Росію» і «Корпорація. Росія і КДБ за часів президента Путіна», російсько-американський історик Юрій Фельштинський обґрунтував думку, що Президент Владімір Путін продовжує готувати Росію до світової війни, незважаючи на економічне падіння й «буксуючу» агресію проти України. Про це він написав в авторській статті для київського видання «Апостроф».

«Хунта, яка сьогодні править Росією, – це примітивні неосвічені офіцери радянських/російських спецслужб, котрі все життя навчалися специфічної науці руйнувати. Вони ніколи не вчилися творити і будувати», – вважає історик. З його точки зору, ці люди захопили владу з метою «відновити Радянський Союз», а не збудувати культурну та економічно розвинену державу.

Фельштинський вважає, що зниження ціни на нафту і падіння рубля не ліквідують небезпеку війни, «низький рубль або високий долар не є гарантією європейської або світової безпеки».

І хоча Росія, на думку вченого, «забуксувала на початковому етапі» своєї агресії проти України, проте, не можна забувати про те, що вздовж українських кордонів зосереджено «десятки тисяч військ, на додаток до десятків тисяч тих, що вже воюють у Східній Україні». Окрім того, Росія продовжує нагнітати військово-політичну ситуацію, до того ж не лише стосовно до колишніх союзних республік, таких, як Грузія, Молдова чи країни Балтії, але і по відношенню до традиційно нейтральних Фінляндії та Швеції. «Навіть повітряні рубежі США піддаються провокаційним промацування російських ВПС», – нагадує вчений. Він підкреслює, що поряд з цим у самій Росії регулярно проводяться військові навчання по всій країні, «збільшуються бюджетні витрати на озброєння, змінюються закони, що регулюють правила призову резервістів, йде концентрація військ у Криму і Калінінградській області» тощо. «Навіть дивовижна своїм божевіллям боротьба із санкційниними продуктами харчування, керувати якою тепер будуть. Дворкович та Рогозін, вписуються, насамперед, у цю схему: підготовка країни до ізоляції та війни, вважає Фельштинський.

Саме в цьому контексті вчений оцінює реакцію західних країн, які вже змінили початкову риторику про «Крим як споконвічно російську землю» на вимоги повернення Криму і виведення російських військ з окупованих районів Східної України. На думку історика, Захід «вичікує, одночасно готуючись дати агресору відсіч». Як підтвердження цього твердження Фельштинський наводить збільшення військових бюджетів низки європейських країн, військові навчання, що проходять останнім часом, перекидання військ і техніки до країн Балтії та до Польщі й надання військової допомоги Україні.

«Путін по суті став таким політичним лідером, якому вже не потиснуть руку. Росія є фактично ізольованою. У війні, яку вона розв’язує, у неї немає союзників. Тим часом, як простір для посилення санкцій у країн Заходу – неосяжний. Лідери вільного світу справедливо вважають, що час працює на них і на Україну», – стверджує Фельштинський.

Також, за його твердженням, «для нинішньої російської політики відведено термін, що дорівнює терміну перебування в офісі президента Барака Обами, – до 20 січня 2017 року». Фельштинський переконаний, що нинішній президент США «прийшов в офіс, щоби припинити розпочаті попередньою адміністрацією війни, а зовсім не для того, аби починати нові».

«З цієї причини президент Обама буде останньою людиною в США, готовою почати війну з Росією через Україну або з Іраном через іранську ядерну програму. Путін, так само як і аятолла Алі Хаменеї, це прекрасно розуміє», – впевнений історик. Однак, з його точки зору, не залежно від того, чи буде майбутній президент республіканцем або демократом, ця людина неодмінно «займе і по відношенню до Росії, і по відношенню до Ірану більш жорстку позицію». При цьому, на думку Фельштінського, саме Україна зобов’язана задавати тон антиросійських санкцій.

«Втративши у війні з російськими загарбниками кілька тисяч загиблих, стримуючи російську агресію, вона має на це повне право», – підсумовує вчений.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Президент Франції Франсуа Олланд та Федеральний канцлер Німеччини Анґела Меркель повідомили про узяті Путіним усні зобов’язання сприяти з 1 вересня поточного року повному припиненню вогню на Донбасі.

Читайте: Американки проти Путіна: «Спілкуватися з Москвою можна лише демонстрацією сили»

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ