Експерт переконаний: Кремль зробив величезну помилку, не продовживши дію договору про розмежування повноважень із Казанню

Американський політолог, у минулому спеціальний радник Державного департаменту США з національних проблем СРСР і країн Балтії Пол Ґобл пояснив, який фактор може спровокувати розвал Російської Федерації. Про це він розповів в інтерв’ю Апострофу.

За словами фахівця, російська влада зробила величезну помилку, не продовживши дію договору про розмежування повноважень з Казанню.

«Ця угода, яка була ослаблена, коли її востаннє продовжили в 2007 році, просто зберігала порядок і забезпечувала основу для діяльності. Путін повернув усе до стану, в якому потрібні переговори. І ці переговори включатимуть не тільки людей за столами, а й тих, хто вийде на вулиці».

Також він нагадав, що 1991 року, коли уряд РФ наполягав на федеративному договорі, дві республіки – Чечня і Татарстан – не підписали цей протокол.

На думку Ґобла, непродовженням договору Москва відродила давнє питання.

«Один російський коментатор не так давно порівняв дії Путіна щодо Татарстану з роботою сапера, який позбувається мін під політичною системою. Насправді, гадаю, усуваючи міну, якщо це нею є, Путін заклав набагато більшу бомбу під своєю країною, і що проблеми, які Москва матиме у відносинах з усією периферією РФ, будуть значно більшими, ніж вони були б, якби цей договір просто продовжили», – резюмував експерт.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ