Транспортний літак Ан-132Д призначений для польотів на близько- і середньомагістральних маршрутах

Перший літак в лінійці ДП «Антонов» без російських комплектуючих 31 березня здійснив демонстраційний політ з аеродорму «Святошин», передає 5 канал.

В урочистостях взяв участь президент Петро Порошенко. За його словами, другою батьківщиною новонародженого літака має стати Королівство Саудівської Аравії: «Це Королівство, яке зможе спільно з нами побудувати свою авіабудівну промисловість. І цей літак символізує міцну основу україно-саудівської дружби та партнерства».

Президент підкреслив, що компанії цієї країни є головними партнерами нашої держави з реалізації потужного проекту будівництва нового Ан-132Д. До його реалізації також долучилися провідні підприємства – лідери літакобудування світу зі США, Великої Британії, Франції, Німеччини та інших держав.

Транспортний літак Ан-132Д призначений для польотів на близько- і середньомагістральних маршрутах. Він зможе виконувати широкий спектр завдань з перевезення вантажів. Його крейсерська швидкість становитиме 500 км/ч, а максимальна висота крейсерського польоту – 9000 м. Вантажопідйомність Ан-132Д – 9,2 т, довжина – 24,5 м, висота – 8,8 м, розмах крил – 29,2 м.

Як відомо, раніше був підписаний меморандум про намір спільного виробництва 80 літаків Ан-132 для Саудівської Аравії. Інтелектуальна власність на літак розділена в рівних частках між двома сторонами.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ