chomu-ukrayintsi-zhy-vut-tak-bidno-anality-k

Економічний експерт і аналітик Андрій Головачов у Facebook порівняв політику України й Норвегії, таким чином пояснивши, чому українці є досить бідною нацією.

«Мало хто знає, що Норвегія не є членом Європейського Союзу. Але при цьому саме Норвегія є найбагатшою країною Європи! ВВП на душу населення 2015 року склав 68,6 тисяч доларів. Для порівняння, наприклад, у США цей показник становив 56 тисяч доларів», − зауважив Головачов, додавши, що Україна ніколи не буде членом Євросоюзу через безнадійну бідність, оскільки у нас ця цифра становила лише 7,9 тисяч доларів.

«Норвежець у середньому виробляє продукції та послуг стільки, скільки середній швейцарець та українець разом узяті. Або як двоє італійців. Або як дев’ятеро українців. Ось такий рівень продуктивності праці!» − підкреслив економіст.

Він зазначив, що розрив у рівні життя між членами ЄС та Норвегією дуже значний. Норвегія своїм прикладом чітко довела, що для забезпечення високого рівня життя зовсім необов’язково ставати членом Європейського Союзу і відмовлятися від своєї національної валюти, переходити на євро і відмовитися від своєї власної монетарної політики.

«Ба більше, норвежці стверджують, що саме завдяки тому, що вони зберегли свою незалежність від європейських бюрократів, вони й забезпечили собі високий рівень життя. Норвегію не раз намагалися затягнути в європейський аналог СРСР, тиснули з усіх боків і єврочиновники, і місцеві лобісти, і продажні політики, і Штати, яким легше керувати європейськими країнами всім гамузом, але на всіх референдуми норвежці незмінно говорили «ні», − наголосив аналітик, додавши, що головними аргументами норвежців проти ЄС є бюрократизм і відрив від виборців.

«Україна являє собою суспільство, прямо протилежне норвезькому. У нас не проводилися громадські дискусії з питань Угоди про Асоціацію з ЄС ані на діловому, ані на політичному, ані на громадському, ані на експертному рівні. Ніхто не бачив навіть тексту цієї Угоди, не було ніякого діалогу влади і суспільства з цього питання, не прораховувалися наслідки, не відстоювалися наші інтереси. Так і живемо. Бідно», − підсумував експерт.