Китайська економіка виросла на 6,6% у 2018 році, що стало найгіршим результатом за останні 28 років

Китайський ринок облігацій у поточному році може зіткнутися з найбільшим дефолтом в своїй історії у розмірі 13 трильйонів доларів. Про це йдеться у дослідженні Bloomberg.

За даними агентства, за перші чотири місяці поточного року китайські компанії вже оголосили дефолт за внутрішніми облігаціями на 39,2 млрд юанів (5,8 млрд дол) – це приблизно в 3,4 разу більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Темпи розвитку цього процесу зараз втричі вищі, ніж у 2016 році, коли ризики дефолту були сконцентровані в першій половині року, зазначає агентство.

Серед причин – посилення контролю над банками і тиск на них із метою надання кредитів малому і середньому бізнесу. Боротьба з «тіньовим банкінгом» призвела до того, що компанії недоотримують фінансування, пише агентство.

«Короткі терміни погашення облігацій означають, що компанії часто мають рефінансувати свої зобов’язання», – зазначають аналітики з Moody’s Investors Service.

Фахівці пояснюють, що банки кредитують такі компанії неохоче, тому в основному вони покладаються на «тіньові банки».

Китайська економіка виросла на 6,6% у 2018 році, що стало найгіршим результатом за останні 28 років. Аналітики прогнозують її подальше уповільнення, і в березні Пекін знизив цільове значення зростання ВВП до 6-6,5% у 2019 році.

Уряд збирається стимулювати економічне зростання за допомогою зниження податків, інфраструктурних проектів і підтримки приватного та малого бізнесу.