Анатолій Башловка, заступник голови Незалежної профспілки працівників транспорту, адвокат
Анатолій Башловка, заступник голови Незалежної профспілки працівників транспорту, адвокат

Поведінка керівництва Росії мені нагадує дії опосума в момент небезпеки — вдай мертвого, може «пронесе».

Зверніть увагу, як змінилася риторика Кремля за останній час. Наркотик перемог перестав бадьорити старезний організм імперії. А ціни на нафту й світова ізоляція, як абсорбенти, виводять токсини вояччини з умираючого організму алкоголіка.

І тут різко змінилася риторика. Новий тренд: «Вам буде легше від того, що піндоси нас доб’ють?». «Ми брати навіки, а це всі погані піндоси нас посварили». І таке інше.

Опосум, відчувши недобре, вже впав на спинку — і вдає з себе труп, що розкладається.

Але давайте згадаємо, хто підло і віроломно, коли наша країна перебувала в хаосі безвладдя через падіння диктатури Януковича, наплював на всі угоди та меморандуми — та «по-братньому» вкрав Крим, прикриваючись референдумом. Під дулами автоматів зелених чоловічків, що були регулярної армією. А скільки лунало брехні, щось все це — людський протест, і не більше.

Та сама ситуація і з Донбасом: спочатку РФ годувала світ міфом про трактористів і шахтарів. Але карти поволі розкриваються, і вже ніхто не заперечує поставок зброї в «гумконвоях» і присутність військових консультантів. А коли буде остаточно зірвана пелена брехні, ми з вами дізнаємося очевидну правду про регулярні війська РФ на Донбасі, яку нам із усмішкою повідає ВВП.

Риторика кремлівських пропагандистів спрямована виключно на підрив боєздатності української Армії. Щирості в ній немає. Якщо приходить покаяння, то має настати і усвідомлення помилок, і бажання, по можливості, їх виправити. А інакше це все — блеф і черговий обман. Я жодного разу не чув від глашатаїв кремлівського режиму про можливість повернення Криму чи про компенсацію за розбомблений Донбас.

«Ні війні» у виконанні пропагандистів із РФ нагадує мені ситуацію — коли за цнотливість агітує директор борделю.

Я не помітив бодай найменшого натяку на зміну риторики всередині самої Росії. Там як і колись, триває розгойдування войовничих настроїв. Чого варте лишень інтерв’ю «Русской газете» секретаря Радбезу РФ Миколи Патрушева, який брязкаючи залишками колишньої совкової могутності, примудрився погрожувати всьому світу та балакати при цьому про терпимість. А верх цинізму приписати «гібридну війну» країнам Заходу!

Про яке зниження градусу в стосунках із РФ можна казати, коли там активно триває підготовка до війни?

Опосум прикинувся мертвим і валяється лише з однією метою — виграти час. А потім самовдоволено з екранів ТБ розповісти, як він усіх переграв!

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ