Андрій Герус, колишній член НКРЕКП

Офіс крупних платників податків звинуватив крупну енергетичну компанію у несплаті податків.

Єдина компанія, яка має станції на Сході та Центрі – це державне Центренерго. Таким чином команда Гройсмана, яка контролює ДФС, завдає удару по «дружній» команді Порошенка, яка контролює Центренерго. Така у них гра.

Що цікаво, через посередників, які не видобувають вугілля, купують всі 100% свого вугілля і електростанції ДТЕК. Внутрішні закупівлі – через прокладку ДТЕК трейдинг, де осідає маржа. Імпортні – через швейцарську DTEK Trading S.A.

Таким чином мінімізується сплата ренти та податку на прибуток у десятки разів більше, аніж ДФС нарахувала у випадку Центренерго. Але у цьому випадку ДФС нічого не нараховує.

Це просто ще одна ілюстрація, що в Україні не працює закон. Державних інституцій, що мали би бути на сторожі закону просто немає, це треба визнати, хоча це і складно. «Домовилися» з Ахметовим – ДФС нічого не бачить, нічого не нараховує. Посварилися з командою Порошенко – ДФС прозріло і нарахувало щось там ще за 2016 рік і навіть випустило прес-реліз. Помиряться – знову осліпнуть. І впевнений, це закінчиться нічим. Обміняють справу Центренерго на справу Продана і житимуть далі.

Кожна успішна держава тримається на законах та державних інституціях, які забезпечують роботу законів (для всіх). Якщо хто при владі, той закон – це тупик. Це не жити по-новому і це поганий приклад, як треба управляти державою.

Джерело: Андрій Герус